úterý 4. února 2014

4. 2.

Když jsem teď tak dlouho doma, mám své malé rituály. Před spaním si přečíst jednu kapitolu knihy, co zrovna čtu (mimochodem můžete si všimnout napravo - mezi knížkami na nočním stolku. a taky si tam píšu seznam, co chci letos přečíst (šedě přečtené), takže s tipy sem, prosímpěkně - nepohrdnu ničím!). Promasíruju spánky a zápěstí levandulovým olejem od E. pro dobré spaní - je to zvláštní, že zrovna tam, kde by mi mělo být nejlíp, špatně usínám. Slyším každé šustnutí hlasitěji. Pnutí dřeva v parketách. Poryvy větru, narážející mi do okna.
Hned po probuzení, sotva rozlepím víčka, beru zase knihu a čtu další kapitolu, nebo kapitoly. Vařím si k snídani třičtvrtělitru zeleného čaje, caro a chystám snídani, se kterou pak sedám do  nového křesla pello.

Jak moc dospělé je přesouvat si 5 dní v kuse datum na 30. 1., aby mi neprošla licence arcgisu? Ztrácím se v tom, jaké je vlastně datum i v tom, co je za den. Pobolívají mě záda pod pravou lopatkou, už několik měsíců.

Ale jsem hrozně moc inspirovaná! Vzpomněla na tento blog a díky Bonnit jsem objevila blog Bumpkinova, z kterého jsem nejvíc nadšená a vážně, tak rychle jsem si asi nikoho jiného nezamilovala. Vytáhla jsem anilinky, ve whiskovce od koskenkorvy mám modře zabarvenou vodu a vzpomínám, jaké to bylo, když jsem malovala v Zuš. Taky běhám v neúnorovém slunečném počasí kolem Bečvy. Cvičím jógu. Hladím věci kolem sebe a všímám si jejich textury. Přičichávám ke kávě s lískooříškovým mlékem, k banánovým muffinům a čaji z šípků. Mačkám mezi prsty nastrouhaný zázvor. Poslouchám hudbu, tahle kouzla mi k posledním dnům sedí.

3 komentáře:

 1. A pak že prej: "já chci taky číst". Asi začnu číst před spaním. Tedy zase. Ve starém bytě jsem si četla před spaním celkem pravidelně a tady bůhvíproč nemůžu. I když asi to bude postelí. Tamta měla široké "rámy" (či jak to nazvat), takže jsem knihy měla kam odkládat a prakticky jsem s nimi spala, ale tahle postel nemá "rámy" žádné, takže achjo!
  Dospělé, nedospělé; je to blíženčí. ;)
  Ach zázvor! /A lískooříškové mléko, muffiny a vůbec celá třetí věta od konce!/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale já si chci sednout ke knížce a číst si během dne :))

   Vymazat
 2. ja musim pred spanim citat, tak sa mi akoby upokoja myslienky v hlave :)
  Uz len dva dni plavkovej giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/01/pripravte-sa-na-leto-sutazte-s-biancou.html

  OdpovědětVymazat